Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Πέρασε από την Προύσα με 30άρα του Οτούρου πριν τη μονομαχία με τον Παναθηναϊκό η Εφές!

Date:

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία θα ταξιδέψει την ερχόμενη Τρίτη (09/01) στην Αθήνα για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό AKTOR η Αναντολού Εφές, η οποία και πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπούρσασπορ με σκορ 83-73, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος.

Λίγες ημέρες μετά το ιστορικό παιχνίδι με τη Ρεάλ Μαδρίτης που κρίθηκε στην τέταρτη παράταση, η ομάδα του Εμρέ Τσαν δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο από την ομάδα της Προύσας, καθώς στη συνέχεια, ανέβασε στροφές και έφτασε εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, που ανέβηκαν εκ νέου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-2, ήταν ο Ντάνιελ Οτούρου, με τον 24χρονο Αμερικανό να ολοκληρώνει το ματς με ένα εντυπωσιακό double-double με 30 πόντους και 11 ριμπάουντ. Πολύ καλή παρουσία είχαν και οι Ντάουμ και Οντσέλ με 15 πόντους ο κάθε ένας, με την Εφές να είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει τους Λάρκιν, Πλάις και Μπράιαντ, μετά και την πολύ απαιτητική εβδομάδα που ολοκληρώθηκε στην Ευρωλίγκα.

Τα δεκάλεπτα: 27-21, 41-41, 53-63, 73-83.

Περισσότερα Εδω

spot_img

ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!

Εγγραφείτε στο Newsletter

- Μείνετε ενημερωμένοι με τα τελευταία νέα
- Δεν θα ξαναχάσετε ποτε μια σημαντική είδηση

Δεν στέλνουμε spam! Διαβάστε την [link]πολιτική απορρήτου[/link] μας για περισσότερες λεπτομέρειες.