Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Λυτρώθηκε στο 96’ η Μπολόνια!

Date:

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Μια ισοπαλία που πριν τη σέντρα δεν θα ήταν επιτυχία -αλλά με την εξέλιξη του αγώνα αποδείχθηκε βάλσαμο- πήρε η Μπολόνια από την Τζένοα!

Σε ένα δραματικό παιχνίδι στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», η ομάδα του Τιάγκο Μότα έσωσε στο προτελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων την παρτίδα (1-1).

Η πονηρή εκτέλεση φάουλ του Γκουντμουντσον από το 20’ φαινόταν ότι θα δώσει στους φορμαρισμένους φιλοξενούμενους ένα μεγάλο διπλό.

Γιατί όσο κι αν πολιορκούσαν οι γηπεδούχοι, όσο κι αν έχαναν ευκαιρίες, ο απίστευτος γκολκίπερ Μαρτίνεθ ήταν πανταχού παρών:

Και με τεράστιες επεμβάσεις ως τις καθυστερήσεις κρατούσε σχεδόν μόνος του το σκορ.

Ωστόσο στο έκτο λεπτό του έξτρα χρόνο ο Ντε Σιλβέστρι βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο μέσα στην περιοχή.

Λυτρώνοντας λοιπόν την Μπολόνια με κοντινό πλασέ, της επέτρεψε να πάρει τουλάχιστον τον πόντο και ν’ αφήσει με τη… γλύκα τους Γενοβέζους.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής

Παρασκευή, 5/1

Μπολόνια-Τζένοα 1-1
(90’+6’ Ντε Σιλβέστρι – 20’ Γκούντμουντσον)

- Δεν θα ξαναχάσετε ποτε μια σημαντική είδηση

Δεν στέλνουμε spam! Διαβάστε την [link]πολιτική απορρήτου[/link] μας για περισσότερες λεπτομέρειες.