ΔΕΥΑΜΒ: Ξεκινούν σήμερα εργασίες αποκατάστασης του δικτύου στη Λαρίσης

Το «Σπίτι μου 2» φέρνει νέα εκτόξευση στις τιμές των ακινήτων – Σε ποιες περιοχές

Ριζικές αλλαγές στις τιμές των ακινήτων αναμένεται να φέρει...

Ορεινότητα – νησιωτικότητα να μετατραπούν σε συγκριτικά πλεονεκτήματα της Θεσσαλίας

Η Θεσσαλία διαθέτει συγκριτικά πλεονεκτήματα και αναπτυξιακά αποθέματα ικανά...

Μετά την Μπάγερν Μονάχου η Βίρτους Μπολόνια «κανόνισε» και τους άλλους Γερμανούς, επικρατώντας άνετα 83-68 της Άλμπα, μέσα το Βερολίνο.

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Λούκα Μπάνκι, η οποία ανέβηκε στο 14-5, ενώ από την άλλη τέταρτη απανωτή ήττα για τους Βερολινέζους, που υποχώρησαν στο 3-16.

Πρώτοι σκόρερ για τη Βαλένθια οι Ντάνστον και Σενγκέλια με 12 πόντους ο καθένας, με τον Λούντμπεργκ να προσθέτει 11π. και τον Χάκετ 10π.

Από τους Γερμανούς, ξεχώρισαν οι Σπανιόλο και Τίμαν με 13 πόντους ο καθένας.

Το ματς
Περίπου δύο λεπτά… έμεινε η Άλμπα, με το σκορ στην ισοπαλία (5-5), μέχρι εκείνο το σημείο. Στη συνέχεια, η Βίρτους επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της και με πρωταγωνιστές τους Μπελινέλι και Σενγκέλια έφτασε στο +18 (8-26), με τη βολή του Πρότσιντα να διαμορφώνει το 9-26 της πρώτης περιόδου.

Στον ίδιο καταιγιστικό ρυθμό συνέχισαν οι Ιταλοί και στο δεύτερο δεκάλεπτο, για το +25 (16-41), στο 15’. Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε ούτε στα επόμενα λεπτά, με το πρώτο καλάθι του Λόμαζ να στέλνει τη διαφορά ακόμη και στο +26 (22-48) και τους Γερμανούς να κάνουν σερί 5-0 (27-48), στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ορεξάτη μπήκε στο δεύτερο μέρος η Άλμπα, κάνοντας επιμέρους σκορ 10-3 (37-51), στα πρώτα τρία λεπτά. Οι Ντάνστον και Χάκετ αντέδρασαν για το +18 (40-58) της Βίρτους, με τους γηπεδούχους να απαντούν με τους Μπράουν και Σπανιόλο και με σερί 9-0, ρίχνοντας τη διαφορά σε μονοψήφια τιμή (49-58), στο 28’. Στα τελευταία λεπτά ανέλαβε ο Λούντμπεργκ για τους Ιταλούς, οι οποίοι έκλεισαν την τρίτη περίοδο στο +12 (51-63).

Πιο συγκεντρωμένη μπήκε η Βίρτους στην τέταρτη περίοδο, πηγαίνοντας ξανά στο +19 (54-73) και παρά την αντίδραση της Άλμπα (62-74) στο 37’, πάτησε το… γκάζι και έφτασε στη νίκη με το τελικό 68-83.

- Δεν θα ξαναχάσετε ποτε μια σημαντική είδηση

Δεν στέλνουμε spam! Διαβάστε την [link]πολιτική απορρήτου[/link] μας για περισσότερες λεπτομέρειες.