Πάλεψε μέχρι το φινάλε αλλά λύγισε από την ανωτερότητα της Μπουργκ ο Άρης

Date:

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το ματς:

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το ξεκίνημα του αγώνα, με τον Άρη να βρίσκει δύο δίποντα με τους Ντε Σόουζα και Μπλούμπεργκς για το 4-4 στο 3′. Στη συνέχεια, οι παίκτες του Γιάννη Καστρίτη υπέπεσαν σε μαζεμένα λάθη, με αποτέλεσμα η Μπουργκ να τρέξει ένα σερί 8-0 για το 12-4 στο 5′. Παρά τις προσπάθειες του Τολιόπουλου και του Γκάλινατ, οι Γάλλοι, έβρισκαν εύκολα τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, με αποτέλεσμα να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με +12 για το 22-10.

Μάλιστα, στις αρχές της δεύτερης περιόδου οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά για πρώτη φορά στο +13 (14-27), δείχνοντας να ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό του αγώνα. Η αντίδραση του Άρη όμως δεν άργησε να έρθει και με τον Τολιόπουλο σε πρώτο πλάνο να πετυχαίνει 9 πόντους και τους Γκάλινατ και Χάρελ να βρίσκουν από ένα μεγάλο τρίποντο, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 36-32 στο 19′, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 34-39.

Οι Θεσσαλονικείς βγήκαν δυνατά στο παρκέ για την τρίτη περίοδο και με πέντε σερί πόντους του Γκάλινατ ισοφάρισε σε 39-39 στο 22′.

Περισσότερα σε λίγο…

Τα δεκάλεπτα: 10-22, 34-39, 51-59, 68-76.

Περισσότερα Εδω

spot_img

ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!

Εγγραφείτε στο Newsletter

- Μείνετε ενημερωμένοι με τα τελευταία νέα
- Δεν θα ξαναχάσετε ποτε μια σημαντική είδηση

Δεν στέλνουμε spam! Διαβάστε την [link]πολιτική απορρήτου[/link] μας για περισσότερες λεπτομέρειες.